«

»

Pavel Šírl vítězem tenisové ligy dvouher

Vážení přátelé,
v sobotu 24.9. se odehrálo finále pátého ročníku Novoknínské tenisové ligy dvouher v němž poprvé chyběl čtyřnásobný vítěz Petr Novák, který letos soutěž nehrál, ale alespoň finále rozhodoval na empiru a svoji letošní úlohu zvládnul na jedničku. Do finále se probojoval již potřetí Kamil Rada a podruhé Pavel Šírl.
Utkání přineslo několik zvratů a oba hráči předváděli pěkný tenis. V prvém setu vedl Pavel 4:2, ale pak začal více chybovat a Kamil toho využil, když čtyřmi vyhranými hrami set otočil a vyhrál ho 6:4. Ve druhém setu vedl Kamil 3:1 a 40:15 a zdálo se, že utkání brzy skončí a bude hotovo po dvou setech, ale Pavel v této fázi utkání uhrál důležité míče a tentokrát otočil vývoj setu ve svůj prospěch a poměrem 6:4 vyrovnal na 1:1.
Třetí set přinesl nejlepší výměny a zajímavé okamžiky. Pavel začal třetí set výborně a než se Kamil zapotil vedl Pavel 3:0, ale potom Kamil začal znovu vyčkávat a téměř bez chyb vyrovnal na 3:3. Chléb se lámal v sedmé hře třetího set. Tato hra se ukázala jako klíčová a lépe ji zahrál Pavel, ujal se vedení a nakonec čistou hrou vyhrál set poměrem 6:4 a celkově 2:1 na sety.
Pavel Šírl se tak stal vítězem pátého ročníku a poprvé slaví titul mistra ligy, ukončil nadvládu Petra. Kamil potřetí v historii ligy končí na druhém místě, nicméně ve finále opět podal svůj standartně dobrý výkon.
Pavel se může stát druhým hráčem v Oplocence, který by mohl získat double, pokud se mu povede vyhrát i čtyřhru se svým tenisovým partnerem Davidem Moravcem.
VÝSLEDEK FINÁLE:
Kamil Rada – Pavel Šírl 6:4, 4:6, 4:6

O 3.MÍSTO
Michal Cihelka – Martin Kulštejn 7:6, 6:2

Oba hráči dosáhli svého historického výsledku v letošní lize. Michal Cihelka končí poprvé na třetím místě a pokud se nadále bude zlepšovat, tak může v dalších letech pomýšlet i na finále. Martin Kulštejn končí na čtvrtém místě a díky svoji taktice a změněné hře v letošním roce dosáhl nejlepšího výsledku v historii ligy.

NA ZÁVĚR
Bohužel pátý roční ligy poznamenal nejvíce zranění za jednu sezónu a někteří hráči nemohli dohrát nebo své zápasy vzdali, toto se ještě v předchozích ročnících nestalo, věříme, že v dalším roce se zranění vyhnou nejlépe všem hráčům.

Přeji všem hráčům úspěšné dokončení sezóny ve třetím ročníku tenisové ligy čtyřher.